5 кращих новин за квітень

Квітень став одним з найтепліших за останні 144 роки

У квітні середньомісячна температура повітря у столиці України склала 12,8 °С, що складає вище кліматичної норми на 2,8 °С.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

“За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського середньомісячна температура повітря квітня у Києві склала 12,8 °С, що вище кліматичної норми на 2,8 °С”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що квітень став третім найтеплішим у рейтингу спостережень за 144 роки.

Водночас найхолодніше було 20 квітня, коли мінімальна температура знизилась під ранок до -0,2 °С. Найтепліше було 2 числа, коли максимальна температура підвищилась до +26,9 °С, встановивши таким чином температурний рекорд.

Загалом у Києві з 1 по 11 квітня було зафіксовано 13 температурних рекордів.

 

Китай створив найдетальнішу геологічну карту Місяця в історії

Атлас, на створення якого близько 100 дослідників витратили понад десять років, відображає поверхню Місяця у вишуканих деталях, показуючи 14 категорій структур, 17 типів гірських порід, 81 ударний басейн і 12 341 кратер.

Дослідники розпочали картографічний проєкт ще у 2012 році з метою полегшити вибір місць для посадки та видобутку ресурсів для майбутніх місячних місій Китаю. Вчені, які створили атлас, доступний китайською та англійською мовами, кажуть, що він буде корисним і для інших країн.

Випуск цього атласу припадає на період зростаючих амбіцій китайських космічних програм. Нещодавно Китай висадив дослідницькі апарати на Місяць і Марс, а також завершив будівництво космічної станції “Тяньгун” у 2022 році. Крім того, країна планує будівництво станції дослідження Місяця, яке планується завершити до 2030 року.

 

Українські вчені досліджують розповсюдження силіконів в Антарктиці

Цей проєкт реалізується спільно з Silicones Europe – некомерційною торговельною організацією, що представляє всіх основних виробників силіконів у Європі.

Мета дослідження – визначити, чи присутні циклічні леткі метилсилоксани в різних середовищах на Антарктичному півострові та навколо нього (район станції “Академік Вернадський”).

Українські вчені відібрали такі зразки:

– повітря. У січні на нашому острові Галіндез, а також на прилеглих островах було встановлено 5 пасивних пробовідбірників повітря. Через 3 місяці науковці витягли з них фільтри для подальшого аналізу в лабораторії;

– донні відклади. За допомогою донного черпака було відібрано 5 зразків з морського дна поблизу нашої станції;

антарктичні ґрунти та мохи. На різних островах навколо станції їх відібрано по 5 зразків;

– фітопланктон. З борту “Ноосфери” та з моторних човнів вчені відфільтрували з океанських вод 10 зразків цих рослинних організмів;

– антарктичний криль. Знайти місця концентрації крилю в Південному океані – нелегке завдання, навіть якщо ганятися за ним великим дослідницьким судном:) Але врешті-решт наші вчені за допомогою ехолокатора визначили зони його скупчення і спеціальними сітками відібрали 4 зразки цього важливого для харчового ланцюга Антарктики організму.

Усі зразки були належно зафіксовані й нині на борту “Ноосфери” прямують до Кейптауна (Південно-Африканська Республіка ). Після прибуття судна у травні їх відправлять до Норвегії . Там вчені проаналізують, чи присутні в пробах циклічні леткі метилсилоксани і в яких концентраціях.

 

Група добровольців відчує себе на Марсі, не покидаючи Землі

Четверо добровольців вже зовсім скоро зможуть зрозуміти, як це – працювати та жити на Марсі.

NASA обрало чотирьох добровольців, які проведуть 45 днів свого життя у приміщенні, яке повністю імітує перебування на Марсі. Про це пише Space.

Спеціалісти NASA створили спеціальне середовище, яке повністю імітує життя на космічній станції, яка знаходиться на Марсі. Це допоможе космічному агентству зрозуміти, , як впливає тривала ізоляція на тіло і психологію людини напередодні місій у далекий космос, зокрема й на Марс.

До складу екіпажу марсіанської місії входять Джейсон Лі, Стефані Наварро, Шаріф Аль Ромаїті та Піюмі Віджесекара. Вони житимуть у середовищі існування під назвою Human Exploration Research Analog (HERA) з 10 травня до 24 червня цього року.

Протягом цього періоду учасники експерименту будуть проводити наукові дослідження, а також використовуватимуть віртуальну реальність, щоб побачити, як це — ходити поверхнею Марса і спілкуватися з Центром управління польотами, коли затримка зв’язку становить приблизно 5 хвилин, як у реальних умовах.

Також учені проведуть дослідження здоров’я членів екіпажу.

Результати дослідження допоможуть зрозуміти, чого очікувати справжнім космонавтам, яка відправляться на Марс. Це стосується, як фізичного, так і психологічного здоров’я.

 

McDonald’s планує розширення партнерських проєктів із АЗС

“Макдональдс Юкрейн Лтд”, що розвиває в Україні мережу ресторанів швидкого обслуговування McDonald’s, планує розвивати партнерські програми з мережами автозаправних станцій (АЗС), повідомив директор із розвитку McDonald’s в Україні Віталій Стефурак в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. “Це приклад партнерського проєкту, суть якого полягає в тому, що в певній точці на трасі формується весь необхідний комплекс послуг, який потрібен автомобілістам і мандрівникам. Те саме стосується можливості поїсти. Це не конкуренція, а доповнення одне одного і можливість вибору відвідувачів. Цього року ми плануємо втілення таких проєктів в обласних центрах, містах-мільйонниках або їхніх сателітах. На наступні роки ми продовжуємо розглядати локації, щоб відкривати заклади McDonald’s у зв’язці з АЗС на ключових трасах”, – повідомив Стефурак.Водночас він наголосив, що жоден із ключових гравців або мереж заправок не має ексклюзивного права роботи з McDonald’s.”Ми орієнтуємося виключно на локацію і зважуємо, наскільки вона відповідає нашим вимогам. Звичайно, перш за все, ми працюємо з ключовими гравцями. Це компанія WOG, яку ви назвали, і ми вже співпрацюємо з компанією KLO. А зараз триває будівництво нашого закладу поруч із заправною станцією ОККО в Одесі, але цей ресторан буде розташований у місті, а не на трасі”, – повідомив Стефурак.Такі проєкти не є експериментальними, а є частиною опрацьованої стратегії, що визначає, в яких місцях буде доцільним побудувати новий McDonald’s.