5 кращих новин за липень

Канада запустить програму для постійного проживання українських біженців

Влада Канади запускає нову імміграційну програму для українських біженців. Вона дозволить українським сім’ям, які перебувають в країні, отримати статус постійних резидентів.

Про це сказав міністр з питань імміграції Шон Фрейзер. Як пояснив міністр, Канада надасть порятунок розділеним сім’ям, завдяки цій програмі возз’єднання, і допоможе їм облаштувати життя у нових громадах країни.

Право на участь у програмі матимуть українці, які проживають у Канаді з тимчасовим статусом і мають одного або більше членів сім’ї в цій державі. Запуск програми заплановано на жовтень цього року. Програма буде безкоштовною і діятиме протягом року.

 

 

 

Китай запросив найбільших світових інвесторів на рідкісний “симпозіум”, щоб переконати їх повернутися

На зустрічі будуть обговорюватися проблеми, з якими зіштовхуються керівники глобальних фондів, що інвестують у Китай. Зустріч відбудеться в той час, коли інвестори та банки попереджають про зниження довіри до економічних перспектив Китаю.

Відновлення країни після пандемії швидко втрачає темпи, а китайсько-американські відносини перебувають на низькому рівні через питання національної безпеки – включаючи Тайвань, американські експортні заборони на передові технології та державну промислову політику Китаю.

За словами трьох джерел, така зустріч із чітким порядком денним для обговорення проблем, з якими зіштовхуються керівники глобальних фондів, що інвестують у Китай, є рідкісною, і відображає прагнення Пекіна зміцнити довіру серед іноземних інвесторів.

Очікується, що у зустрічі візьмуть участь великі іноземні та китайські менеджери фондів, такі як фірми прямих інвестицій та їхні інвестори або партнери з обмеженою відповідальністю, включаючи суверенні фонди та пенсійні фонди.

Учасникам також запропонують надати пропозиції щодо вирішення проблем, з якими зіштовхується їхній бізнес у Китаї, та поділитися власними поглядами на економіку.

 

 

 

POSCO планує до 2030 року наростити виробництво сталі до 52 млн т. Компанія також має намір потроїти консолідований операційний прибуток

Південнокорейська сталеливарна компанія POSCO планує до 2030 року наростити свої глобальні потужності із виплавки сталі до 52 млн т на рік. Про це повідомляє SteelMint.

POSCO також має намір до 2030-го досягти сукупного обсягу продажів у 100 трильйонів вон ($78,7 млрд) та потроїти консолідований операційний прибуток у порівнянні з 2022-м. Окрім того, компанія зміцнить свою прибутковість за рахунок розширення виробництва листової електротехнічної сталі.

Як довгострокову стратегію POSCO розглядає зміцнення конкурентоспроможності свого сталеливарного бізнесу. Вона націлена на кількісне розширення та покращення якості продукції. Зокрема, POSCO планує збільшити потужності з виробництва сталі на закордонних активах період 2022-2030 роки з 5 млн т/рік до 10 млн т/рік. Це зростання буде зумовлене новими інвестиціями в Індії, Індонезії та Північній Америці.

Компанія також зосередиться на продажу продукції з низьким вмістом викидів. До 2030-го планується виробляти 10 млн т/рік такої сталі, у тому числі за допомогою електродугової печі на заводі у Кван’яні, яка має бути запущена в експлуатацію у 2026 році.

Нагадаємо, що POSCO до 2030 року планує інвестувати в екологічні проєкти $92 млрд. Понад 60% бюджету або 73 трлн вон ($56 млрд) буде інвестовано у місцеві підприємства, в основному у виробничі комплекси в Пхохані, провінція Північний Гьенсан, і Кван’яні, провінція Південна Чолла. Решту коштів спрямують на закордонні проєкти.

Як повідомляв GMK Center, у травні поточного року POSCO Group оголосила, що завершила будівництво нового інтегрованого заводу з обробки високоміцної сталі («Giga Steel»), яка використовується в автомобільній промисловості, у китайській провінції Цзянсу.

 

 

 

Європейські ціни на природний газ знижуються, оскільки його постачання з Норвегії різко зросли – Bloomberg

Європейські ціни на природний газ впали, оскільки постачання з Норвегії різко зросли завдяки завершенню масштабного технічного обслуговування. Базовий контракт подешевшав на 7,5% після того, як у п’ятницю зазнав найбільшого тижневого падіння цього року – на 22%.

Роботи на газопереробному заводі Nyhamna завершилися в суботу, як і було заплановано. Відключення тривало більш ніж на місяць довше, ніж було заплановано спочатку, і затримки призвели до періодів сильної волатильності на ринку в останні тижні.

«Постачання норвезького газу мають вирішальне значення для підтримання балансу на крихкому ринку, оскільки Європа відновлює свою енергетичну безпеку за відсутності більшості трубопровідних поставок з росії. Потоки зрідженого природного газу зменшилися проти попередніх місяців, але продовжують відігравати ключову роль», – пише видання.

 

 

 

Hyundai допоможе відновити аеропорт «Бориспіль» після війни

Південнокорейська компанія Hyundai Engineering and Construction приєднається до відбудови міжнародного аеропорту «Бориспіль» після завершення російсько-української війни.

Про це повідомляє The Korea Herald. Згідно з угодою, Hyundai E&C відновить посадкові смуги аеропорту та новий вантажний термінал у аеропорту «Бориспіль».

Зараз компанія проводить техніко-економічне обґрунтування щодо будівництва вантажного термінала.

Hyundai E&C заявила, що використовуватиме свої технології та досвід, накопичений під час участі в будівельних проєктах у міжнародному аеропорту Інчхон, сингапурському аеропорту Чангі та міжнародному аеропорту Чінчеро в Перу.

Починаючи з проєкту розширення аеропорту, Hyundai E&C також прагне долучитися до проєктів реконструкції в інших галузях.

Hyundai E&C співпрацюватиме з Україною для відновлення не лише транспортної інфраструктури країни, зокрема аеропортів та залізниці, а й її енергетичної інфраструктури», – заявив генеральний директор компанії Юн Йонг Джун.

Бекграунд. Раніше, у квітні, Hyundai E&C та її американський партнер Holtec International підписали угоду про співпрацю з НАЕК «Енергоатом» щодо будівництва малих модульних реакторів в Україні.