5 кращих новин за лютий

У Windows 11 з’явиться “ШІ-провідник”

В операційній системі Windows 11 оновлять “Провідник”. Він отримає ШІ-функції, для яких будуть потрібні нові процесори, пише Windows Central.

AI Explorer («ШІ-провідник») працюватиме постійно у фоновому режимі. Він дозволить користувачеві шукати будь-яку інформацію чи файли на комп’ютері за допомогою текстових запитів. За попередніми даними, сервіс перебуватиме у верхній частині екрана. Там буде віконце для введення запитів, де можна написати “Знайти документ, який мені надіслали кілька тижнів тому” або аналогічний текст.

Пошук працює на основі нейромереж, які фіксують усі дії користувача на комп’ютері за всіма програмами. Наприклад, це дозволить показати конкретну розмову в якомусь месенджері, нагадати, коли користувач дивився у браузері певну інформацію позавчора. При цьому “ШІ-провідник” не тільки запам’ятовує дії, а й аналізує те, що відбувається на екрані. Завдяки цьому система зможе видавати контекстні речення. Нейросети допоможуть відповісти на електронний лист або впоратися з іншим завданням.

Передбачається, що «ШІ-провідник» не працюватиме на звичайних процесорах Intel та AMD. Згідно з непідтвердженою інформацією, фішка стане ексклюзивом серії Qualcomm Snapdragon X. Також для нейромережі потрібно не менше 16 ГБ оперативної пам’яті. Очікується, що Microsoft може уявити AI Explorer на спеціальному заході 20 травня.

 

Micron отримає до $13,6 млрд у вигляді грантів та кредитів США

Компанія Micron пообіцяла інвестувати близько $125 млрд у будівництво чотирьох заводів у штаті Нью-Йорк та одного в Айдахо. Згідно з документами, поданими минулого тижня, компанія – найбільший американський виробник мікросхем пам’яті – окремо подала заявку на федеральне фінансування для підтримки проєкту у Вірджинії.

“Ми повертаємо передове виробництво чіпів до Америки через 40 років”, – заявив президент Джо Байден на заході в Сіракьюс, штат Нью-Йорк. «Це перетворює нашу напівпровідникову промисловість, стовп сучасної економіки, і створить нову екосистему в галузі досліджень, проєктування та виробництва передових чіпів тут, в Америці».

Байден подякував генеральному директору Micron Санджаю Мехротру за інвестиції в компанію, пожартувавши: «Ми намагалися вас трохи заманити парою сотень мільярдів доларів, але ви прийшли. Здається, це спрацювало».

Один завод, який уже будується у рідному місті Micron у Бойсі, отримає фінансування та буде готовий до виробництва у 2026 році. Ще два в районі Сіракьюс у штаті Нью-Йорк будуть побудовані та готові до виробництва у 2028 та 2029 роках. Micron також планує побудувати два заводи.

Чотири основні передові виробники, що будуються в США, – Micron, Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. та Samsung Electronics Co. — отримають загалом $27,6 млрд. у вигляді грантів.

 

Акції Meta та Amazon виросли на $279 млрд – Bloomberg

Ціни на акції Meta та Amazon зросли на загальну суму 279 мільярдів доларів США після того, як обидві компанії провели скорочення персоналу і отримали високі прибутки.

За даними інформагентства, Meta і Amazon повідомили про кращі, ніж прогнозувалося, доходи, що спричинило стрімке зростання цін на акції на загальну суму 279 мільярдів доларів США на передринкових торгах.

Зокрема доходи зросли завдяки десяткам тисяч скорочень робочих місць, починаючи з 2022 року, а також високим обсягам продажів, які перевершили оцінки аналітиків.

Meta, яка минулого року скоротила чисельність персоналу на 22%, опублікувала плани викупу акцій на 50 мільярдів доларів і оголосила свої перші квартальні дивіденди.

За даними видання, власник Meta Марк Цукерберг отримає близько 700 мільйонів доларів США на рік від перших дивідендів.

У той час як Amazon продемонструвала найкраще зростання онлайн-продажів з початку пандемії COVID-19, цьому сприяла швидша доставка товарів.

Крім цього, компанія, яка ініціювала свій найбільший раунд скорочень робочих місць, починаючи з 2022 року, який стосувався 35 000 людей минулого року, оголосила про плани ліквідувати більше посад у Prime Video, студіях та бізнесах, пов’язаних із прямими трансляціями Twitch.

Як пояснили у ЗМІ, результати зазначених дій призвели до зростання акцій Meta на 17% на попередньо ринкових торгах перед відкриттям бірж у Нью-Йорку та зростання акцій Amazon на 7%.

 

GOOGLE створила ШІ-ТРЕНЕРА розмовної англійської мови

Підрозділ Google Search Labs показав нову функцію «Практика розмовної мови» (Speaking Practice), яка використовує генеративний ШІ для допомоги тим, хто вивчає англійську мову.

ШІ використовується для створення реалістичних діалогів. Користувачі можуть взаємодіяти з діалогами, друкуючи на клавіатурі або промовляючи відповіді. Функція розпізнає мову користувача і надає зворотний зв’язок, допомагаючи поліпшити вимову, граматику і словниковий запас.

Для активації функції користувачеві потрібно ввімкнути Search Labds у налаштуваннях програми Google Search. Практикуватися в мові можна, натиснувши на «Спробувати приклад» всередині самої функції. Також користувачі отримали доступ до практики розмовної мови на Android під час перекладу за допомогою пошуку.

Зараз функцію тестують в Аргентині, Колумбії, Індії, Індонезії, Мексиці та Венесуелі. Надалі вона стане доступною в інших регіонах. Компанія зазначає, що ШІ перебуває ще на стадії розробки, тому якість і доступність практики можуть відрізнятися.

 

Як Китай стає головною автомобільною державою світу

У Пекіні відкрився автосалон, на якому Китай показав, наскільки він випереджає німецьких, японських та американських автовиробників на шляху до електричного майбутнього.

Салон не залишив сумнівів, що китайці вирішили пересісти на власні електромобілі, а потім заполонити ними і західні ринки. Це відбувається попри спроби США та Європи врятувати свої автозаводи та двигуни внутрішнього згорання, захистившись від дешевого імпорту за допомогою мита.

На пекінському салоні китайські виробники представили електромашини, які розганяються за 2 секунди до 100 км/год, показали диво-батареї, які заряджаються на кілометр за секунду. І навіть пообіцяли попереднє замовлення на автомобілі, що літають, вже наступної зими.

Бурхлива експансія китайського автопрому відтіснила на Пекінському салоні традиційних лідерів світового ринку — німців, японців та американців. А головний конкурент китайців на ринку електромобілів – американська Tesla Ілона Маска – взагалі не представлена на салоні.

Маск нещодавно попереджав, що без протекції влади західний автопром програє конкуренцію китайському.