5 кращих новин за січень

Boeing почне випуск літаків на біопаливі

Аерокосмічна корпорація Boeing почне до 2030 року випускати літаки, які будуть працювати повністю на біопаливі.
“Щоб заправити літак екологічно чистим “пальним”, Boeing необхідно буде модифікувати двигуни та інші системи літаків. Крім того, буде потрібно сертифікат, що підтверджує безпечну експлуатацію повітряного судна”, – йдеться в пресреліз компанії.
За даними Міністерства енергетики США, використання нових видів палива може знизити викиди CO2 в атмосферу на 80%. Як зазначають в компанії Air Transport Action Group, що займається вивченням більш екологічних рішень в авіації, на комерційні рейси зараз припадає близько 2% всіх викидів парникових газів і 12% від усіх викидів у сфері транспорту.

 

 

Україна запропонувала інвесторам 30 родовищ

Україна запропонувала вітчизняним та іноземним інвесторам 30 родовищ з покладами стратегічних і критично важливих мінеральних ресурсів. Ділянки корисних копалин будуть виставлені на електронні торги. Про це сказав виконавчий директор урядового офісу з залучення і підтримки інвестицій UkraineInvest Сергій Цивкач, повідомляється на сайті відомства.
За його словами, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у видобувну галузь станом на 30 вересня 2020 склав 4,7 млрд доларів. При цьому Цивкач вважає, що інвестиційні пропозиції Держгеонадр найближчим часом можуть принести Україні більше як $10 млрд доларів.
Він зазначив, що урядовий офіс включить ці 30 об’єктів в Інвестиційний гід UkraineInvest та  інформуватиме про них потенційних інвесторів.
Підкреслюється, що вперше ділянки з покладами літію, титану, нікелю, кобальту, хрому, танталу, ніобію, берилію, цирконію, скандію, молібдену, золота й урану можна придбати на прозорих електронних торгах.

 

 

До 2023 року кожен п’ятий автомобіль BMW буде з електродвигуном

Генеральний директор BMW Олівер Ципсе розповів Augsburger Allgemeine, що концерн планує значно наростити випуск електромобілів в найближчі роки. За словами глави компанії, вже до 2023 року близько 20% випущених концерном автомобілів будуть оснащені електродвигуном. Зараз цей показник становить всього 8%. «Ми значно збільшуємо кількість електромобілів. У період з 2021 по 2023 рік ми побудуємо на чверть мільйона електромобілів більше, ніж спочатку планувалося. При цьому наші колишні плани були далеко не консервативні», – заявив виданню Ципсе. Глава BMW зазначив, що у 2022 році електромобілі будуть випускати усі чотири заводи концерну в Німеччині. А до 2023 року в модельному ряду компанії буде 25 моделей автомобілів з електродвигуном.

 

 

SpaceX встановила новий світовий рекорд – ракета Falcon 9 вивела на орбіту разом 143 супутника

Компанія SpaceХ здійснила успішний запуск 143 невеликих супутників – однієї ракетою-носієм. Запуск здійснено з космодрому у Флориді.
У неділю, 24 січня о 8:30 за часом Східного узбережжя США компанія SpaceX привела в стартову готовність важку ракету-носій “Фалькон” для запуску супутників за програмою “Транпортер-1”. У попередній день перша спроба запуску була відкладена через погодні умови.
Місія “Транспортер-1” примітна тим, що вперше запуск 143 космічних апаратів проведений однією ракетою-носієм. Також вперше застосована складна схема виведення супутників на орбіту з різними інтервалами за часом. Загальна вага супутників понад 5 тонн.
Серед запущених супутників – 10 апаратів глобальної системи “Старлінк” для забезпечення користувачів високошвидкісним широкосмуговим доступом в інтернет в місцях, де він був ненадійним, дорогим або повністю недоступним.

 

 

Китай в 2020 році поставив рекорд за обсягом залучення іноземних інвестицій

Китай у 2020 році залучив інвестицій з-за кордону на суму $ 144,37 млрд, це на 4,5% більше, ніж роком раніше. У перерахунку на національну валюту прямі іноземні інвестиції склали 999,98 млрд юанів і збільшилися на 6,2%, повідомило Міністерство комерції КНР і назвало зростання вкладень з-за кордону історичним рекордом для країни.
При цьому частка іноземних інвестицій у сферу послуг перевищила 77% від сумарного значення. За 2020 рік вона зросла на 13,9%, до $ 112,14 млрд (776,7 млрд юанів). Вкладення в високотехнологічні галузі зросли на 11,4%, в інновації – на 28,5%. У тому числі – зростання вкладень в дослідну та конструкторську діяльність склав 78,8%, у впровадження інноваційних розробок – 52,7%, електронну комерцію – 15,1%, телеком -11,6%.