5 кращих новин за вересень

Вчені розробили революційну технологію, що дозволяє мозку людини спілкуватися з компʼютером 

Вчені розробили спосіб, що дозволяє людському мозку спілкуватися з компʼютером за допомогою бездротового нейронного імплантату. Це ще одна спроба просунути вперед область розробки інтерфейсів «мозок-комп’ютер» (ІМК).

Дослідницька група з Університету Пурсу, що опублікувала роботу в журналі Nature Electronics, розробила технологію бездротового зв’язку для мозкових імплантатів, відому як двофазний квазістатичний зв’язок з мозком. За даними Nature, інформація передається на концентратор у формі навушника, а концентратор посилає живлення та цифрову інформацію на імплантат за допомогою повністю електронних сигналів, щоб уникнути втрат під час передачі даних.   

 

 

Поліція Нью-Йорка поставила на службу для патрулювання метро робота K5

Департамент поліції Нью-Йорка (NYPD) поставлять на службу робота-поліцейського K5, створеного каліфорнійською компанією Knightscope.

K5 важить 190 кг, його оснастили чотирма камерами, які можуть записувати відео, без аудіо. Робот патрулюватиме станцію з опівночі до 6 ранку протягом свого випробувального терміну, який триватиме два місяці.

 K5 не має можливості реагувати на надзвичайні ситуації на станції та не може фізично або вербально затримувати підозрюваних.

 Єдина допомога, яку він може надати людям, — це з’єднати їх голосовим зв’язком з живою людиною, щоб повідомити про інцидент або поставити запитання.

 

 

 

Нацбанк випустив пам’ятні монети «Український борщ»

Національний банк України ввів у обіг пам’ятні монети «Український борщ» номіналом 5 та 10 гривень. Про це повідомили на фейсбук-сторінці НБУ.

«Борщ – наш маркер національної ідентичності. Недарма наш ворог так затято намагався присвоїти собі цю страву. Не вийшло. Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини. Тож маємо плекати наш борщ, оберігати та поширювати знання про нього світом», — йдеться у повідомленні НБУ.

Тираж монет становить 2500 екземплярів для номіналу 10 гривень та 75 000 для номіналу 5 гривень відповідно.

Придбати пам’ятні монети «Український борщ» можна буде з 4 жовтня в онлайн-магазині НБУ.

Джерело:  https://shotam.info/

 

 

Японія збільшує експорт металобрухту

За даними митної статистики, за перші вісім місяців цього року експорт брухту з Японії становив близько 4,6 млн тонн, що на 14% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Серед них найбільшу частку становив експорт до Південної Кореї – близько 1,96 млн тонн, що на 6,5% менше, ніж рік тому. В’єтнам посів друге місце з показником близько 1,02 млн тонн, що на 13% більше, ніж у минулому році; за ним слідує Тайвань з 662 тис тонн, що на 80% більше, ніж у минулому році.

Тільки в серпні Японія експортувала близько 568 тис тонн брухту, що на 15% більше порівняно з тим же місяцем минулого року.

 

 

 

Цукерберг представив нові смартокуляри з підтримкою прямих трансляцій

Нові смартокуляри обладнані двома потужнішими камерами на 12 Мп, що дає змогу робити якісніші фотографії та відеозаписи. Динаміки вбудовані в оправу і звучать на 50% голосніше, ніж у попередньої моделі.

Завдяки штучному інтелекту (ШІ) нова камера також здатна розпізнавати предмети. Наприклад, можна подивитися в окулярах на об’єкт архітектури та попросити розповісти, що перед вами. Або перекласти вивіску, якщо вона іноземною мовою. Щоправда, функція Meta AI буде доступна в бета-версії та тільки на ринку США.

Смартокуляри Ray-Ban Meta Smart Glasses оснащені п’ятьма мікрофонами для чіткого і якісного захоплення голосу під час телефонних розмов. Крім того, ці мікрофони здатні записувати просторовий звук, створюючи напрочуд реалістичний ефект присутності.

Камера смартокулярів дає змогу записувати відео з роздільною здатністю 1080p, а також вести прямі трансляції на популярних соціальних платформах, таких як Facebook та Instagram. Світлодіодний індикатор повідомляє оточення про запис, забезпечуючи прозорість процесу.

Смартокуляри Ray-Ban Meta Smart Glasses вже доступні для попереднього замовлення в США, а повноцінні продажі почнуться з 17 жовтня. Їхня вартість становить $299. Ціна може змінюватися залежно від вибору оправи.