5 кращих новин за жовтень

Комерційні запаси нафти в США за тиждень зросли

Комерційні запаси нафти в США (за винятком стратегічного резерву) за тиждень, що завершився 20 жовтня, збільшилися на 1,4 млн барелів, або на 0,3%, — до 421,1 млн барелів.

Водночас запаси бензину в США зросли на 0,2 млн барелів (0,1%), до 223,5 млн барелів. Аналітики чекали на зниження показника на 0,9 млн барелів. Запаси дистилятів опустилися на 1,7 млн барелів (1,5%), до 112,1 млн барелів. Прогнозувалося зменшення на 1,2 млн барелів. Стратегічний резерв нафти США безперервно знижувався з вересня 2021 року до початку поточного року. У період із січня до березня цього року показник не змінювався, а потім знову почав скорочуватися. Перше за останній час зростання стратегічного резерву спостерігалося на початку липня, проте становило всього тисячу барелів.

 

 

JSW Steel розглядає можливість виробництва «зеленої» сталі

Індійська JSW Steel до 2030 року має намір створити підприємство з виробництва низьковуглецевої сталі, повідомляє Mint.

Таким чином сталеливарна компанія прагне зменшити викиди вуглецю та забезпечити безперервність постачань до Європи після запровадження механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM).

За його словами, виробнича потужність підприємства складе 4 млн т на рік, виробництво планують розпочати до 2030 року. Проєкт намагатимуться реалізувати у два етапи. Першу чергу (потужністю до 2 млн т на рік) мають завершити незадовго до 2030-го,  друга черга будівництва триватиме, і може зайняти ще один-два роки.

Джаянт Ачар’я не уточнив обсяги інвестицій або терміни затвердження проєкту, компанія буде шукати схвалення ради директорів.

Інвестиції JSW в цей об’єкт будуть додатковими до 10 тис. крор рупій ($1,34 млрд), які компанія виділила на свої плани на перехід до «зелених» енергетичних рішень.

Нагадаємо. що JSW Steel розглядає придбання закордонних активів у Канаді та Австралії з видобутку залізної руди та коксівного вугілля, при цьому віддаючи пріоритет розширенню сировинної бази всередині країни. Таким чином виробник сталі прагне узгодити ланцюжок постачання сировини із планами розширити індійські виробничі потужності з 28 млн до 50 млн т на рік до 2030-го.

Як повідомляв GMK Center, JSW Steel за підсумками липня-вересня 2023 року (II квартал 2023/2024 фінансового року) збільшила консолідоване виробництво сталі на 13% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 6,41 млн т.

 

 

В Україні розробляють наземного робота MedEvac

Один із найбільш критичних періодів для пораненого бійця – час від отримання поранення до надання медичної допомоги. Саме під час цього вирішального періоду відбувається більшість неповоротних випадків. Розробники цього нового безпілотного наземного транспортного засобу (UGV) сподіваються значно скоротити час, необхідний для доставки поранених солдатів у безпечне місце, потенційно врятувавши незліченну кількість життів у військових конфліктах.

Використання цього нового робота забезпечує більш ефективний спосіб розгортання особового складу, оскільки UGV може виконувати конкретні завдання, не піддаючи життя воїнів ризику.

Робот здатний транспортувати людину вагою до 100 кілограмів на відстань до 10 кілометрів, має захищений радіоканал, потокове відео високої чіткості та оснащений системою ретрансляції для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Чотири незалежні електродвигуни забезпечують довговічність і точність маршруту транспортування.

Однією з його найбільш відмітних особливостей є можливість дистанційного керування за допомогою системи «Довбуш» на базі БПЛА, що робить його універсальним інструментом для пошуково-рятувальних місій у складних умовах.

Розробка цього робота MedEvac являє собою значний крок вперед у медичних операціях на полі бою, де час часто має важливе значення.

 

 

У Shazam з’явився новий розділ «Концерти»

Apple додала новий розділ «Концерти» у застосунку Shazam для iOS, повідомляє The Verge. Нова функція Shazam у версії 17.0 рекомендує користувачам концерти за фільтрами «Для вас» та «Популярні». Користувачі можуть обирати концерти за місцем проведення та зберігати ті, які їх цікавлять.  У новому розділі є інформація про місце проведення заходів, а також посилання для придбання квитків.   Користувачі можуть зберігати обрані концерти у Shazam і додавати їх як подію до свого календаря. Після цього Shazam запропонує музику виконавців, які виступають на цих концертах. Користувачі можуть відтворити цю музику в Shazam або перейти до Apple Music чи Spotify.

 

 

У Стокгольмі відкрилася виставка шведських та українських митців

«Ці роботи створили сім українських художниць та 18 митців зі Швеції. Головна ідея виставки у тому, що культура та мистецтво – важлива частина свободи та самовираження, коли мистецька свобода є фундаментальним правом кожної вільної людини. Тому дуже важливо відстоювати ці принципи особливо зараз, коли в Україні війна, коли агресор хоче задушити як національну, так і культурну автентичність україців», – сказала Матс Броман.

Виставка українських та шведських митців «Пейзажі душі» («Soulscapes»)