5 кращих новин за вересень

Український стартап залучив 50 млн доларів інвестицій

Стартап Restream, створений українцями, та який базується в Остіні (США), залучив у ході раунду А 50 млн доларів інвестицій від ряду інвесторів, зокрема, – Sapphire Ventures and Insight Partners.

Про це повідомляє Techcrunch.

Зазначається, що сервіс відеострімінгу Restream наразі охоплює близько 30 платформ, включно з Facebook, LinkedIn, Twitch, Twitter і YouTube, і дозволяє людям також брати відео з таких платформ, як Zoom, і ретранслювати його на платформи для більшої аудиторії.

“Сервіс працює за моделлю freemium, при цьому більшість клієнтів користуються ним безкоштовно, а інші платять від 19 до 299 доларів на місяць, залежно від рівня обслуговування”, – пише видання.

“Компанія розпочала свою діяльність у світі ігор, але сьогодні також обслуговує ширше коло творців, музикантів та підприємств, які використовують цю послугу як для управління внутрішніми та B2B-комунікаціями, так і для своїх ширших маркетингових проєктів.

 

Uber планує використовувати до 2030 року в США, Канаді і Європі тільки електромобілі

Сервіс таксі Uber оголосив про початок масштабної програми, націленої на зниження шкідливих викидів в атмосферу та боротьбу зі зміною клімату. В рамках програми Green Recovery компанія Uber взяла на себе зобов’язання до 2040 року використовувати автомобілі тільки з нульовим викидом, тобто електромобілі. При цьому в США, Канаді і Європі компанія має намір це зробити вже до 2030 року.

Uber також повідомив про виділення $800 млн на стимулювання водіїв які співпрацюють до переходу на електромобілі і залучення водіїв, що мають гібридні або електромобілі. Водіям, які будуть використовувати гібридні або електромобілі, Uber буде додатково нараховувати премію $0,5-1,5 за кожну поїздку – в залежності від регіону і типу автомобіля з електроприводом.

Крім того, компанія запускає програму Uber Green в 15 містах США та Канади. У пасажирів в цих містах з’явиться опція вибору автомобіля з електроприводом (гібрида або повністю електричного), при якій пасажир може вибрати для поїздки на Uber більш екологічно чистий автомобіль, доплативши за це $1. До кінця року Uber має намір поширити цю програму на 65 міст у всьому світі.

 

Samsung побудує найбільший в світі фармзавод за $2 млрд

Південнокорейська Samsung продовжує розширювати свій фармацевтичний бізнес, інвестуючи близько $ 2 млрд в будівництво заводу з виробництва ліків, який повинен стати найбільшим такого роду об’єктом у світі після завершення робіт у 2022 році.

Як пише видання The Wall Street Journal, компанія робить ставку на подальше зростання ринку біологічних лікарських препаратів завдяки змінам в галузі, пов’язаних з пандемією коронавірусної інфекції.

Завод, який отримав назву Super Plant, стане четвертим підприємством Samsung BioLogics Co., біофармацевтичного підрозділу Samsung. Його площа складе приблизно 230 тис. квадратних метрів.

 

Маск планує випустити найдешевшу Tesla через три роки

На заході Battery Day компанії Tesla її засновник Ілон Маск оголосив про плани створити бюджетний електромобіль за $ 25 000 з використанням значно дешевшою батареї.

Якщо плани реалізуються, новий автомобіль стане самим бюджетним в лінійці Tesla. Зараз найдешевша модель компанії – седан Model 3 – коштує $ 37 990.

«Одна з речей, яка мене турбує найбільше, – це те, що у нас немає по-справжньому доступної машини, і ми зробимо її в майбутньому. Але щоб зробити це, ми повинні знизити ціну батарей», – зазначив Маск. Він розповів, що дешевший електрокар буде готовий приблизно через три роки. Серед іншого мільярдер заявив: «З часом у кожного автовиробника будуть електромобілі, здатні їздити на великі відстані. Але не кожна компанія буде відмінно справлятися з виробництвом».

Маск також підкреслив, що має намір домогтися підвищення щорічного виробництва до 20 млн автомобілів. Це майже в два рази вище продажів Volkswagen, рекордсмена за цим показником, за минулий рік. Після заходу Маск в Twitter підкреслив, що Tesla збільшить щорічне виробництво майже на 50% за 10 років, а може бути і «трохи швидше».

 

Компанія Boeing заявила, що оновлений 737 Max пройшов 1300 тестових польотів

Компанія Boeing завершила серію випробувальних польотів скандальних лайнерів 737 Max. Це ще один крок до відновлення експлуатації 737 Max.

Boeing 737 Max зробив серію тестових польотів з Сіетла в Ванкувер під контролем Агентства авіаційної безпеки Європейського союзу (EASA). Тепер європейський регулятор буде вивчати дані про польоти.

“Зараз, як наступний крок в оцінці можливості повернення літака в експлуатацію, EASA аналізує дані та іншу інформацію, зібрану під час польотів”, – йдеться в повідомленні агентства.

Наступного тижня в Лондоні група пілотів з ЄС, США, Канади та Бразилії оцінять оновлену версію 737 Max. Це необхідно для створення нового курсу з управління літаком. Однією з причин двох авіакатастроф 737 Max було саме неефективне навчання пілотів, вважають експерти.

Зараз EASA має підготувати всі необхідні документи і закінчити серію внутрішніх консультацій. Це означає, що агентство зможе сертифікувати 737 Max тільки через кілька тижнів, вважають в Bloomberg.