5 кращих новин за грудень
Шведська крона стала кращою основною валютою світу у 2020 році
Кращою основною валютою світу 2020 року експерти назвали шведську крону. Це сталося завдяки політиці Riksbank, який не став знижувати ставки для пом’якшення удару, нанесеного по економіці Швеції, пише Bloomberg.
Швидке відновлення шведської крони з весняного мінімуму допомогло їй стати кращою основною валютою і другою кращою валютою світу після гаїтянського гурда. Riksbank став першим центробанком у світі, який на практиці застосував політику негативних ставок.
Китайці поставили рекорд по покупкам Tesla
Китайці п’ятий місяць поспіль скуповують автомобілі, в тому числі, особливо сильно збільшився попит на електрокари американського концерну Tesla Ілона Маска, повідомляє агентство Bloomberg.
Пояснюється, що роздрібні продажі легкових машин і позашляховиків в Китаї виросли на 7,8% в порівнянні з 2019 роком. Тільки в листопаді жителі Піднебесної скупили 2,11 мільйона автомобілів.
Оптові продажі електрокарів подвоїлися і склали 169 тисяч штук. Tesla – на першому місці в сегменті – продано 21 604 електромобіля. Це стало рекордним показником для бренду.
Nokia очолить проєкт розвитку 6G-мереж в Європі
Фінська телекомунікаційна компанія Nokia очолить групу корпорацій і університетів, які будуть розробляти технології нового покоління мобільного зв’язку 6G. Проєкт під назвою Hexa-X запущений за підтримки влади ЄС і буде фінансуватися нею. Крім Nokia в ньому беруть участь телекомунікаційна компанія Ericsson, технологічні корпорації Intel і Siemens, мобільні оператори Orange і Telefonica, а також деякі інші компанії. Серед університетів, які співпрацюють з ним – Дрезденський технічний університет, Університет Оулу і Туринський політехнічний університет.
Хоча поки що навіть попереднє покоління мобільного зв’язку – 5G – знаходиться на початковому етапі впровадження і такий зв’язок доступний лише в обмежених районах в різних країнах, дослідники вже працюють над 6G-мережами. У США запущені проєкти Next G Alliance і O-RAN Alliance, що займаються такими розробками, влада Китаю також підтримує розробки в цій сфері. Очікується, що практичне впровадження 6G-мереж почнеться в 2030 році.
Німеччина і Україна розвивають фінансове співробітництво
Німеччина надасть Україні пільгові кредити в обсязі до 214,6 млн євро, які будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проєктів. Угоду про це підписано між Кабінетом міністрів і урядом ФРН, повідомляє Міністерство фінансів у четвер, 17 грудня.
Зазначено, що рамкова угода визначає перелік проєктів, домовленості щодо фінансування яких урядом ФРН досягнуто під час українсько-німецьких переговорів за період 2011-2019 років.
Кредити будуть спрямовані на реалізацію проєктів:
- в сфері енергетики (модернізація підстанцій і інтеграція української енергетичної системи в європейську об’єднану енергосистему);
- підтримка малого і середнього підприємництва;
- здійснення енергоефективних заходів в громадських будівлях (школи і дитячі садки);
- реконструкція комунальної інфраструктури в регіонах.
Запорізький ливарно-механічний завод підвищує ефективність роботи обладнання за допомогою технології Industry 4.0
Запорізький ливарно-механічний завод спільно з Metinvest Digital впровадив систему моніторингу Koeebox, яка відповідає концепції Industry 4.0. Проєкт реалізований на верстатному обладнанні механічного цеху і в онлайн-режимі дозволяє визначити коефіцієнт використання обладнання і оперативно впливати на режими його роботи.
Сучасні модулі моніторингу Koeebox встановлені на семи верстатах механічного цеху. Вони зчитують і передають на ПК або смартфон перетворені показники енергоспоживання обладнання, за якими відбувається калібрування і класифікація режимів роботи. Оперативний моніторинг режимів дозволяє оптимізувати роботу обладнання і контролювати ефективність його роботи.
Завдяки новому рішенню, в розрахунку коефіцієнта використання устаткування виключений людський фактор, що знижує ймовірність втрати або викривлення даних.